Co je krov ?

Tesařství
Co je krov?

Krov je součástí zastřešení budovy, kde plní především nosnou funkci střešního pláště (krytina, laťování, bednění, izolační a podhledové vrstvy). Krovy vytváří tvar střechy a přenáší zatížení od střešního pláště, sněhu, větru apod. do nosných částí objektu. Klasické krovy jsou vázané střešní konstrukce - spojované především tesařskými vazbami.

Konstrukce krovů prošla historickým vývojem. Volba krovové soustavy závisí především na dispozici a množství vnitřních nosných stěn a na sklonu střechy. Se změnou způsobu užívání půdních prostorů ve 2.pol. 20.stol. se změnila i konstrukce krovů. U současných krovů se zpravidla vyžaduje maximální využití půdního prostoru pro obytné či jiné účely a z tohoto důvodu je použití klasických soustav nepřijatelné (plné vazby, vazné trámy, vzpěry apod.).

V současné době se klasické krovové soustavy používají již minimálně (rekonstrukce historických objektů apod.). Krovy novostaveb mají charakter tzv. novodobých hambalkových soustav, nebo se jedná o tzv. novodobé krovy s vaznicemi. Velmi často krovy dotváří efektně interiéry staveb, tedy jsou pohledové, v interiéru přiznané.
Tyto vazby pokrýváme standardními typy krytin,včetně zabudování střešních oken a dalších doplňků.
Krov 1.gif
Tachov 2.jpg
Tachov.jpg
PlachtaDach (1).jpg
Vižice 4.jpg
Konárovice vazník 2.jpg
Vižice 3.jpg
Nové město 7.jpg
Chrčice 4.jpg
Ustí nad Labem.jpg
Chva 3.jpg
Vižice 1.jpg
L vazník 5.jpg
Vazník 18.jpg
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one